sobota, 6 marca 2010

Aniołki dwa i kopa jaj.

Aniołki dwa uszyłam.Pierwszego dla mojej kuzynki,  a drugiego bez przeznaczenia, na razie siedzi sobie u mnie na półce z książkami.
Anioł łazienkowy , jak sama nazwa wskazuje musowo wylądował w łazience i tu też miał robione zdjęcie, wiec zdjęcie trochę słabe.No ale sfocony jest w miejscu docelowym:)
 
  

A kopa jaj jest potrzebna do przepisu na babkę:) Tak sobie pomyślałam (oglądając piękne pisanki na blogach), że pewnie w co niektórych rodzinach na jajecznicę rodzinka już nie może patrzeć, to podrzucę przepis na babkę ze starej książki kucharskiej.Nie wiem kto jest autorką owej książki, ani w którym roku została wydana.Jest pisana świetnym językiem , no a przepisy ....ech popatrzcie sami :
 
  
Jak nie macie pomysłów na obiady ( mnie już dawno brakło) , to podrzucę Wam dyspozycję obiadów z owej książki. Na przykład miesiąc marzec , dzisiaj tylko 12 dni , bo przy robieniu zdjęć akurat baterie mi padły.


  
A, że jako wiosna się zbliża , no to i porządki wiosenne, w każdy razie u mnie konieczne :), mycie okien, przewietrzenie pająków ,( chyba można już je wypuścić na powietrze), no i takie tam inne .Nie cierpię sprzątać wrrr .
A tak pani autorka w/w książki radzi na jak myć okna lub czyścić dywany.Są jeszcze inne fajne porady , np. fryzowanie piór czy pranie perkalów lub zaprawianie podłogi :0


  
Miłego wieczoru :))

6 komentarzy:

 1. Aniołki cudne a taka książeczka bardzo by mi sie przydała..
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Fredko,anioły cudne,zwłaszcza łazienkowy -cały w papilotach :-)A książka niesamowita-pranie perkalów i fryzowanie piór mnie rozwaliły :-) :-) Serdecznie Cię pozdrawiam,Maja

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ piękne aniołki! książkę masz kapitalną, uwielbiam takie stare przepisy i porady:)
  pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 4. ... a ja myśłałam, że kopę jaj pokażesz ozdobionych Twoimi rączkami :)
  Anioły zachwycające.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję , że wpadłyście do mnie :))
  Penelopo, kopy pisanek chyba nigdy mi się nie uda zrobić , zaczęłam kilka sztuk, ale na razie tylko zaczęłam :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam słonecznie:)
  Zapraszam do mnie po odbiór wyróżnienia:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń